Strona Główna Wysyłka Kontakt Regulamin Promocje Częste pytania Kalibracja
Alkomaty, kalibracja, serwis alkomatów
Kategorie
Co warto wiedzieć?
Kalibracja alkomatów
Usługa kalibracji alkomatów - więcej >
Bezpieczeństwo transakcji
Jesteśmy Rzetelną Firmą!Akceptujemy płatności PayU
Przydatne informacje
Global Income s.c.
81-571 Gdynia
ul.Chwaszczyńska 133A

Infolinia  0 801 000 610
Telefon  (58) 746 37 97
Mail  Mail: sklep@alko-test.pl

Godziny pracy sklepu:
pon. 8:00 - 18:00
wt.-pt.. 8:00 - 16:00

Kurier Siódemka Multibank

59 1140 2017 0000 4402 0531 1016

Produktów w koszyku: (0)
Fakty i mity na temat alkoholu
Wytrzeźwieje, gdy napiję się kawy – kawa nie usuwa etanolu z organizmu, gdyż jest on usuwany przez wątrobę. Kofeina zawarta w kawie jest stymulatorem, który znosi jedynie efekt senności wywołany alkoholem, ale nie przyspiesza trzeźwienia.

Wyjście na świeże powietrze, zimny prysznic – może polepszyć samopoczucie, pobudzić, jednak bez wpływu na ilość etanolu we krwi.

Nie mam daleko do domu -  jazda po alkoholu nigdy nie jest bezpieczna.

Pojadę wolno i ostrożnie -
alkohol zakłóca wyczucie odległości i prędkości, opóźnia reakcję kierowcy.

Picie piwa bezalkoholowego
– piwo bezalkoholowe również zawiera alkohol z tym, że do 1,5 %. Jeżeli wypije się go więcej, skutek będzie podobny. Organizm może nie zdążyć zneutralizować spożytego alkoholu na bieżąco.

Jedzenie obfitych/tłustych posiłków – duża ilość trawionego jedzenia może rozcieńczyć alkohol, spowolnić jego wchłanianie, rozłożyć w czasie co ma wpływ jedynie na nasze samopoczucie i uczucie trzeźwości. Jedzenie nie neutralizuje ani nie usuwa etanolu.

Zjem coś miętowego, aby zneutralizować zapach alkoholu w wydychanym powietrzu - w przypadku ewentualnej kontroli zapach miętowych cukierków czy gumy do żucia z pewnością wzbudzi podejrzenia policjantów. Mogą zaproponować użycie alkomatu  lub odwieść na badania do przychodni lekarskiej w celu określenia poziomu alkoholu we krwi lub moczu.

Więcej ważę od innych, więc mogę wypić więcej  - jest bardzo prawdopodobne, że osoba, lekka(szczególnie kobieta) poczuje szybciej efekt wypitego alkoholu. Jednak waga ciała i wielkość nie wpływają na szybkość przemiany alkoholu i nie gwarantują trzeźwości.

Wytańczę/wypocę alkohol – tylko ok. 5% alkoholu jest wydalane w oddechu i pocie. Taniec polepsza nasze samopoczucie, pobudza krążenie, usuwa senność, przyjemniej spędzamy czas. Tańcząc nieświadomie mniej pijemy, robimy dłuższe przerwy pomiędzy kolejnymi drinkami, jednak nie zmniejszamy ilości etanolu we krwi.

Jest ciepło, to szybko wypocę wypity alkohol - tylko 6-10% alkoholu jest wydalana przez skórę, w oddechu lub moczu. 90-94% alkoholu musi ulec rozkładowi w wątrobie, najpierw na aldehyd octowy, potem na dwutlenek węgla i wodę.

Piję tylko lekkie drinki (szampana, słabe piwo) - nawet jeżeli nie czujemy smaku alkoholu w drinku, nie oznacza to, że jest go mniej lub jest mniej szkodliwy. Po prostu łatwo stłumić lub zmienić smak alkoholu cukrem, aromatycznymi owocami itp. Jednak alkohol jako substancja chemiczna pozostaje niezmieniony. Ponadto napoje wzbogacone dwutlenkiem węgla mogą być przyjemniejsze w smaku. Dwutlenek węgla powoduje szybsze przedostanie się alkoholu do krwi więc prędzej odczujemy jego skutki. Jednak sam alkohol podlega standardowemu procesowi rozkłada - ok. 10g na godzinę.


© alko-test.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store
')